Ваш ліміт для скачування в режимі демодоступу вичерпано. Передплатіть доступ, щоб продовжити

Тижневий огляд експертних матеріалів (24-28.03.2025)

Тримайте свіжу добірку матеріалів. У ній ви знайдете консультації, рішення робочих ситуацій, довідники, пам'ятки, зразки документів і відеороз’яснення. Переглядайте, застосовуйте і вдосконалюйте свою роботу

Редакція системи «Експертус Головбух»
Цифрове видавництво Експертус

Консультації на гарячі теми

 Кнопка "Позначка" Працевлаштування осіб з інвалідністю з 2026 року: як змінять норматив і хто сплатить внесок

Коли з 2026 року працевлаштовуватимете особу з інвалідністю, візьміть до уваги, що вона має отримувати зарплату вищу за мінімальну. Це умова, щоб виконати норматив. Роботодавців поділять на три групи. Норматив потрібно забезпечувати щокварталу, інакше доведеться платити внесок. Експерт пояснить очікувані законодавчі зміни для роботодавців.

 Кнопка "Позначка" Як змінилися строки зберігання документів із військового обліку, бронювання та ліцензування

Стислий аналіз змін у Переліку типових документів. Скористайтеся оновленою шпаргалкою про строки зберігання документів із військового обліку та бронювання. Також у консультації — попередження про те, кому з юросіб потрібно внести зміни в номенклатури справ.

 Кнопка "Позначка" Із 16 березня благодійництво «не» оподатковуємо по-новому

Щоб стимулювати благодійництво під час воєнного стану, Верховна Рада змінила правила оподаткування благодійної допомоги в Податковому кодексі. А саме — надала можливість не оподатковувати негрошову допомогу і збільшила «благодійний ліміт». З’ясуймо умови.

 Кнопка "Позначка" Зміни у формі декларації з податку на прибуток

Нещодавно Мінфін затвердив чергову порцію змін до форми декларації з податку на прибуток. Пам’ятаємо також про грудневі оновлення форми. До вашої уваги — їх огляд.

 Кнопка "Позначка" Як розподіляти алкогольні напої в Додатку 6 до акцизної декларації

Податківці пояснили, як у Додатку 6 до акцизної декларації розподіляти алкогольні напої на лікеро-горілчану продукцію, виноробну продукцію, пиво тощо. Зразок допоможе без проблем скласти звітність.

 Кнопка "Позначка" Отримуємо сільгосптехніку у фінлізинг: коли це вигідно, як оподаткувати та облікувати

Читайте чи вигідно брати сільгосптехніку у фінансовий лізинг, а також як її оподаткувати та відобразити у бухобліку. Тримайте Пам’ятку та приклад бухобліку з готовими проведеннями.

 Кнопка "Позначка" Як створити наглядову раду закладу охорони здоров’я

Право та обов’язок утворення наглядових рад. Порядок формування наглядової ради. Вимоги до її членів, складу, строків та обсягу повноважень.

 Кнопка "Позначка" Атестація та безперервний професійний розвиток в умовах воєнного стану

Протягом дії воєнного стану медики не проходять атестацію. Утім це не означає, що не треба підвищувати кваліфікацію і набирати бали безперервного професійного розвитку. Навпаки — МОЗ зняло обмеження на певні види навчання. А з 2024 року система БПР має працювати для всіх працівників охорони здоровʼя. Розповідаємо докладно про БПР під час війни.

Відповіді на ваші запитання

Нові та оновлені форми

Відеороз'яснення

Дайджест головних новин за 24—28 березня 2025 року

Відстежувати інформацію у теперішніх умовах непросто — можна щось проґавити. Тож пропонуємо вам огляд найважливіших новин за тиждень. Більше новин — за посиланням

Сумісники знову мають право на оплату лікарняних

Верховна Рада змінила правила нарахування лікарняних сумісникам. Вже з квітня це треба буде робити по-новому. На вебінарі розповімо про всі нюанси виплати лікарняних сумісникам.

Виправлення помилок у Податковому розрахунку

Через перехід на місячну форму звітності у платників уже з’явилися запитання щодо виправлення помилок у цьому звіті. Нагадаємо основні правила коригування даних у Податковому розрахунку. Допоможемо виправити помилки у додатках Д1, 4ДФ та Д5. Розберемо, які помилки можуть призвести до відповідальності, а які — ні.

Яку інформацію зазначати у рядках 18 та 19 фіскального касового чека

З першого березня маємо оновлену форму фіскального касового чека. Важливо розібратися, що прописувати у рядках 18 та 19. Поради – у відеороз’ясненні.

Виправляємо помилки в паперових й електронних книжках

Дізнаєтеся:
— які записи вносити в трудову книжку;
— як виправити помилки на титульній сторінці трудової книжки;
— як вносити записи про сумісництво;
— чи можна внести запис про прийняття, якщо відсутній запис про звільнення з останнього місця роботи;
— який документ працівник подає при працевлаштуванні, якщо трудова книжка залишилась на окупованій території;
— чи зобов’язаний роботодавець подавати сканкопію трудової книжки та інших документів новоприйнятого працівника;
та про багато інших цікавостей.

Нові та оновлені довідники