Тижневий огляд експертних матеріалів (17-21.03.2025)
Тримайте свіжу добірку матеріалів. У ній ви знайдете консультації, рішення робочих ситуацій, довідники, пам'ятки, зразки документів і відеороз’яснення. Переглядайте, застосовуйте і вдосконалюйте свою роботу
Консультації на гарячі теми
Е кспорт сільгосптоварів, на які поширюється режим експортного забезпечення
Як експортерам сільгосптоварів визначити умови проведення операцій, на які поширюється режим експортного забезпечення? Як у таких ситуаціях складати податкові накладні та оформлювати розрахунки коригування до них? Як такі операції відображати у звітності з ПДВ. Відповіді на ці та інші запитання — у консультації. Уникнути помилок у податкових накладних допоможуть приклад зі зразками заповнення Декларації з ПДВ і додатків до неї.
Податковий розрахунок за відокремлений підрозділ: як заповнити та подати
Якщо маєте відокремлені виробничий цех, склад, магазин, торговельну точку, де працюють наймані працівники, подавайте за них окремі Податкові розрахунки. Головне підприємство подає їх за своєю податковою адресою. Заповніть звіт за інструкцією експерта і звіртеся зі зразком.
Уточнююча декларація єдинника четвертої групи через помилку в МПЗ
Якщо помилилися під час розрахунку мінімального податкового зобов’язання в декларації єдинника четвертої групи, то помилку можете виправити через уточнюючі декларації. Пояснимо на прикладі, як це зробити.
Заповнюємо алко-тютюнові звіти № 1-ВП та № 1-ОП за настановами податківців
До вашої уваги добірка свіжих роз’яснень податківців щодо заповнення звітів № 1-ВП та № 1-ОП. Як округлювати дані? Чи заповнювати звіт, коли немає показників для звітування? Про ці та інші нюанси — в консультації.
Як визначити, як розрахувався покупець інтернет-магазину
Пам’ятка допоможе інтернет-торговцям визначити за реквізитами банківської виписки, які оплати потрібно проводити через РРО, а які — ні. Звіряйте за нею отримані кошти, щоб уникнути штрафів.
Критерії пов’язаності осіб для контрольованих операцій
Пов’язаність осіб має значення, щоб визнати операції з нерезидентами контрольованими. Тримайте роз’яснення, в чому полягає зв’язок і які є критерії пов’язаності юридичних осіб. Автор розповідає про два нових критерії економічної пов’язаності, що діють із 1 січня 2025 року.
Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу
Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний.
Розрахунки криптовалютою в Україні: так чи ні
В Україні активно обговорюють легалізацію криптовалюти як засобу платежу. Але поки що ми на етапі становлення. Тому багато суб’єктів господарювання ставлять собі та посадовцям запитання: чи можливо й чи правомірно застосовувати криптовалюту в розрахунках? З’ясуймо нормативні підстави застосування крипти в українському бізнесі, нюанси крипто-розрахунків для різних категорій платників податків і наявні обмеження.
П’ять роз’яснень контролерів, що допоможуть заповнити форму № 20-ОПП
Тримайте добірку свіжих роз’яснень податківців щодо порядку заповнення форми № 20-ОПП. Вони допоможуть уникнути помилок, коли зазначаєте місцезнаходження об’єктів оподаткування у формі № 20-ОПП, яку подаєте в електронному вигляді.
Обов’язки продавця непродовольчих товарів + робоча інструкція (код КП 5220)
Скористайтеся настановами, що допоможуть скласти робочу інструкцію продавця непродовольчих товарів. Візьміть за основу готовий зразок.
Господарському кодексу кінець: до чого готуватися власникам і засновникам підприємств
Закон України № 4196 набрав чинності в останній день лютого 2025 року. Бізнес-спільнота активно обговорює документ, адже він скасовує Господарський кодекс України. У консультації розглянемо, як це вплине на діяльність підприємств в аспекті майбутніх змін до організаційно-правових форм суб’єктів господарювання.
Відповіді на ваші запитання
- Сплатили авансом членські внески неприбутковій організації: як коригувати фінрезультат до оподаткування
- Відмова на користь держави: бухоблік та оподаткування податком на прибуток
- Чи може ФОП підтверджувати витрати рукописними чеками
- Працівник не виконує умов трудового договору, який відновили після окупації: як діяти
- Працівники на суспільно корисних роботах: чи враховувати до нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю
- Продавець не зареєстрував ПН: чи може покупець звернутися до господарського суду
- Як оформити за фермерським господарством землю, яку орендував її засновник
- Як скласти міжнародний подорожній лист, якщо водій залишив авто за кордоном
- Заповнюємо довідку-розрахунок ЄСВ для банку: як обчислювати внесок — із «грязної» чи «чистої» зарплати
- Відповідальність головбуха: чи залежить від права підпису документів
- Як обліковувати орендований генератор
- Продаємо вроздріб вина без акцизної марки: чи сплачувати акциз
- Дві господарські операції в одному первинному документі: чи можливо
- ФОП мобілізували: чи потрібно подавати заяву до податкової, щоб не платити ЄСВ
Відеороз'яснення
Відмінності між роздрібною та оптовою торгівлею
Підприємство реалізує товари покупцям, проте не завжди чітко усвідомлює який вид торгівлі здійснює - оптові чи роздрібну. Зясуємо, як класифікувати вид торгівлі, аби уникнути претензій від контролерів у відео.
Проміжна звітність за І квартал 2025: ключові аспекти згідно з МСФЗ
Основне призначення проміжної фінансової звітності — надати оновлену інформацію про події та обставин, що відбулися після подання останнього комплекту річної звітності. При цьому слід врахувати періоди подання такої звітності та ще багато нюансів.
Дайджест головних новин за 17—21 березня 2025 року
Відстежувати інформацію у теперішніх умовах непросто — можна щось проґавити. Тож пропонуємо вам огляд найважливіших новин за тиждень. Більше новин — за посиланням.
Нові та оновлені довідники
Індивідуальні податкові консультації ДПС
Нові форми та зразки документів
Робоча інструкція продавця непродовольчих товарів (код КП 5220)