ДПС відреагувала на запит комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з двох «гарячих» запитань роботодавців:
- чи подавати щоквартальний розрахунок внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю (далі — внесок), якщо середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу (СКШП) менша ніж вісім осіб?
- чи виникає обов’язок подати такий розрахунок, коли СКШП перевищує вісім осіб, але роботодавець виконав норматив працевлаштування осіб з інвалідністю (далі — норматив) і внеску не нараховує?
Звітність про нарахування, обчислення і сплату внеску подають як роботодавці, так і платники внеску — стверджують податківці (лист ДПС від 11.05.2026 № 545/2/99-00-21-01-01-02).
Пояснюють вони це тим, що законодавчі вимоги подавати звітність про обчислення, нарахування і сплату внеску, а також сплачувати внесок стосуються і роботодавців, і платників внеску.
Запитання
Чи ототожнює Закон № 875 роботодавців і платників внеску?
Обов’язки...