У березні 2026 року касир поклала зайві кошти на банківський рахунок. Офіційно в касі було 39 965 грн, а на рахунок поклали 40 000 грн (заокруглили). Документи на видачу коштів із касі провели правильно, а от із банківським рахунком не зійшлося. Як виправити ситуацію? Чи можна «легалізувати» надлишкові кошти як позику, що отримали від касира?
Отримайте від касира письмові пояснення та поверніть йому кошти як такі, що переказали помилково.
Ситуація, яку розглядаємо, не зовсім стандартна, законодавство не визначає, як діяти в таких випадках. Тому керуймося загальними нормами та логікою законодавчих і нормативно-правових актів.
Насамперед розберімося, чи є порушення. Вважаємо, що порушення оприбуткування виручки до каси не було. Це випливає з визначення оприбуткування готівки у Положенні про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 (далі — Положення № 148).
Положення № 148 та інші нормат...